OceanWP Theme - en to da translation catalogue (1010 entries)

en: This page could not be found!
da: Denne side kunne ikke findes!

en: We are sorry. But the page you are looking for is not available.
da: Vi beklager. Den side du leder efter, er ikke tilgængelig.

en: Perhaps you can try a new search.
da: Prøv evt. med en ny søgning.

en: Back To Homepage
da: Tilbage til forsiden

en: This Post Has One Comment
da: Dette indlæg har 1 kommentar

en: This Post Has %s Comments
da: Dette indlæg har %s kommentarer

en: Previous
da: Tilbage

en: Next
da: Frem

en: Comments are closed.
da: Der er lukket for kommentarer.

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a comment.
da: Du skal være %1$slogget ind%2$s for at skrive en kommentar.

en: Logged in as
da: Logget ind som

en: Log out of this account
da: Log ud af denne konto

en: Log out &raquo;
da: Log ud &raquo;

en: Your Comment Here...
da: Dine kommentarer her…

en: Post Comment
da: Skriv kommentar

en: Top Bar
da: Top Bjælke

en: Main
da: Hoved

en: Mobile (optional)
da: Mobil (option)

en: Default Sidebar
da: Standard Sidebar

en: Widgets in this area will be displayed in the left or right sidebar area if you choose the Left or Right Sidebar layout.
da: Widgets i dette område vil blive vist i den venstre eller højre Sidebar, hvis du vælger venstre eller højre Sidebar layout.

en: Left Sidebar
da: Venstre Sidebar

en: Widgets in this area are used in the left sidebar region if you use the Both Sidebars layout.
da: Widgets i dette område bliver vist i den venstre Sidebar, hvis du vælger Begge Sidebars layout.

en: Search Results Sidebar
da: Søgeresultat Sidebar

en: Widgets in this area are used in the search result page.
da: Widgets i dette område bliver vist på søgeresultat siden.

en: Widgets in this area are used in the first footer region.
da: Widgets i dette område bliver vist i det første Footer design.

en: Widgets in this area are used in the second footer region.
da: Widgets i dette område bliver vist i det andet Footer design.

en: Widgets in this area are used in the third footer region.
da: Widgets i dette område bliver vist i det tredie Footer design.

en: Widgets in this area are used in the fourth footer region.
da: Widgets i dette område bliver vist i det fjerde Footer design.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Home
da: Hjem

en: 404 Not Found
da: 404 Ikke Fundet

en: Archives
da: Arkiv

en: Page %s
da: Side %s

en: Minute %s
da: Minut %s

en: Week %s
da: Uge %s

en: Link values together
da: Link værdier

en: Select
da: Vælg

en: Font Family
da: Skrifttype familie

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Font Weight
da: Skrift vægt

en: Font Style
da: Skrift formatering

en: Text Transform
da: Tekst transformering

en: Line Height
da: Linjehøjde

en: Letter Spacing
da: Bogstav Mellemrum

en: Default
da: Standard

en: Thin: 100
da: Tynd: 100

en: Book: 300
da: Bog: 300

en: Semibold: 600
da: Halvfed: 600

en: Bold: 700
da: Fed: 700

en: Extra Bold: 800
da: Ekstra Fed: 800

en: Black: 900
da: Sort: 900

en: Italic
da: Skråskrift

en: Capitalize
da: Brug Store Bogstaver

en: Lowercase
da: Små Bogstaver

en: Uppercase
da: Store Bogstaver

en: Custom Fonts
da: Brugerdefinerede skrifttyper

en: Standard Fonts
da: Standard Skrifttyper

en: Google Fonts
da: Google Skrifttyper

en: Premium Addons Available
da: Premium udvidelse tilgængelig

en: Blog Entries
da: Blog indlæg

en: Archives & Entries Layout
da: Arkiver og indlæg layout

en: Both Sidebars: Style
da: Begge Sidebars: Form

en: Sidebar / Sidebar / Content
da: Sidebar / Sidebar / Indhold

en: Sidebar / Content / Sidebar
da: Sidebare / Indhold / Sidebar

en: Content / Sidebar / Sidebar
da: Indhold / Sidebar / Sidebar

en: Both Sidebars: Content Width (%)
da: Begge Sidebarer: Indholdsbredde (%)

en: Both Sidebars: Sidebars Width (%)
da: Begge Sidebarer: Sidebar Bredde (%)

en: Heading Tag
da: Heading markering

en: div
da: diverse

en: span
da: spændevidde

en: Add Overlay On image Hover
da: Læg svævende overlæg på billede

en: Blog Style
da: Blog Udseende

en: Large Image
da: Stort Billede

en: Grid
da: Gitter

en: Thumbnail
da: Miniature

en: Images Size
da: Billede størrelse

en: Medium Large
da: Medium stor

en: Large
da: Stor

en: Grid Columns
da: Gitter kolonner

en: Grid Style
da: Gitter Udseende

en: Fit Rows
da: Tilpas Rækker

en: Masonry
da: Murstensopsætning

en: Equal Heights
da: Ens højder

en: Image Position
da: Billede Position

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Vertical Position
da: Lodret Position

en: Center
da: Midt

en: Bottom
da: Bund

en: Custom Image Width (px)
da: Brugerdefineret Billedbredde (px)

en: Custom Image Height (px)
da: Brugerdefineret Billedhøjde (px)

en: Category Color
da: Kategorifarve

en: Category Hover Color
da: Kategorifarve Hover

en: Comments Color
da: Kommentar farve

en: Comments Hover Color
da: Kommentar farve Hover

en: Excerpt Length
da: Uddragslængde

en: Add 500 to display full content
da: Tillæg 500 for at vise hele indholdet

en: Blog Pagination Style
da: Blog sidenummerings stil

en: Infinite Scroll
da: Uendeligt Scroll

en: Next/Prev
da: Næste/Forrige

en: Infinite Scroll: Spinners Color
da: Uendeligt Scroll: Spinner Farve

en: End of content
da: Indhold slutter

en: Infinite Scroll: Last Text
da: Uendeligt Scroll: Sidste Tekst

en: No more pages to load
da: Der er ikke flere sider af loade

en: Infinite Scroll: Error Text
da: Uendeligt Scroll: Fejlmeddelelse

en: Elements Positioning
da: Element Placeringer

en: Author
da: Forfatter

en: Date
da: Dato

en: Categories
da: Kategorier

en: Comments
da: Kommentarer

en: Single Post
da: Enkelt Indlæg

en: Page Header Title
da: Sidehoved Titel

en: Post Title
da: Indlæg Titel

en: Featured Image In Page Header
da: Fremhævet billede i Sidehoved

en: Title/Breadcrumb Position
da: Titel/Brødkrumme Placering

en: Position
da: Placering

en: Top Left
da: Øverst venstre

en: Top Center
da: Øverst Midt

en: Top Right
da: Øverst Højre

en: Center Left
da: Midt Venstre

en: Center Center
da: Midt Midt

en: Center Right
da: Midt Højre

en: Bottom Left
da: Bund Venstre

en: Bottom Center
da: Bund Midt

en: Bottom Right
da: Bund Højre

en: Attachment
da: Vedhæftning

en: Fixed
da: Fast

en: Repeat
da: Gentag

en: No-repeat
da: Gentag Ikke

en: Repeat-x
da: Gentag-x

en: Repeat-y
da: Gentag-y

en: Size
da: Størrelse

en: Cover
da: Dække

en: Contain
da: Behold

en: Page Header Height (px)
da: Sidehoved Højde (px)

en: Overlay Opacity
da: Overlæg Gennemsigtighed

en: Overlay Color
da: Overlæg Farve

en: Full Width Content
da: Fuld Bredde Indhold

en: Enter the max width your the content with the full width layout. Add 0 to disable the max width.
da: Angiv maximum bredden af dit indhold, ved fuld bredde layout. Skriv 0 for at deaktivere maximum bredde.

en: Next/Prev Taxonomy
da: Næste/Forrige Taksonomi

en: Category
da: Kategori

en: Tag
da: Mærke

en: Related Posts Count
da: Antal relaterede indlæg

en: Related Posts Columns
da: Relaterede indlæg, kolonner

en: Related Posts Taxonomy
da: Relaterede indlæg, emner

en: Related Posts Image Width (px)
da: Relaterede indlæg, billedbredde (px)

en: Related Posts Image Height (px)
da: Relaterede indlæg, billedhøjde (px)

en: Easy Digital Downloads
da: Lette Digitale Downloads

en: General
da: Generelt

en: For some options, you must save and refresh your live site to preview changes.
da: For nogle funktioner, skal sitet gemmes og reloades, før preview ændres.

en: Custom EDD Sidebar
da: Brugerdefineret EDD (Easy Digital Download) Sidebar

en: Display Cart When Product Added
da: Vis kurv når et produkt lægges i kurven

en: Display the cart when a edd is added, work in the shop and the single edd pages if ajax is enabled.
da: Vis kurv når et download produkt er lagt i kurven, hvis ajax er aktiveret.

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Menu Cart
da: Kurv

en: Hide If Empty Cart
da: Skjul hvis kurven er tom

en: Visibility
da: Synlighed

en: Display On All Devices
da: Vis på alle enheder

en: Disabled On All Devices
da: Deaktiveret på alle enheder

en: Bag Style
da: Taske udseende

en: This setting rep^lace the cart icon by a bag with the items count in it.
da: Denne funktion erstatter kurven med en taske, med en tæller for antallet af produkter i tasken.

en: Bag Icon Display Total
da: Taske symbol, vis totalbeløb

en: Bag Icon Color
da: Taske symbol, farve

en: Bag Icon Hover Color
da: Taske symbol, Hover farve

en: Bag Icon Count Color
da: Taske symbol tæller, farve

en: Bag Icon Hover Count Color
da: Taske symbol Hover tæller, farve

en: Display
da: Skærm

en: Icon
da: Symbol

en: Icon And Cart Total
da: Symbol og kurv, total

en: Icon And Cart Count
da: Symbol og kurv, antal

en: Icon And Cart Count + Total
da: Symbol og kurv, antal + total

en: Style
da: Stilart

en: Go To Cart
da: Gå til kurv

en: Custom Link
da: Brugerdefineret link

en: The Custom Link style need to be selected
da: Det brugerdefinerede links stilart skal vælges først

en: Cart Icon
da: Kurv symbol

en: Custom Icon
da: Brugerdefineret symbol

en: Enter your full icon class
da: Indtast den fulde symbol klasse

en: Icon Size (px)
da: Symbol størrelse (px)

en: Center Vertically
da: Centrer lodret

en: Use this field to center your icon vertically
da: Brug dette felt til at centrere symbolet lodret

en: Cart Dropdown Styling
da: Kurv Rullemenu design

en: Compact
da: Kompakt

en: Spacious
da: Rummelig

en: Cart Dropdowns Width (px)
da: Kurv Rullemenu bredde (px)

en: Dropdown Background Color
da: Rullemenu baggrund farve

en: Dropdown Borders Color
da: Rullemenu kanter farve

en: Product Title Color
da: Produktnavn farve

en: Price Color
da: Pris farve

en: Remove Link Color
da: Fjern link farve

en: Remove Link Color: Hover
da: Fjern link farve: Hover

en: Subtotal Background Color
da: Subtotal baggrund farve

en: Subtotal Border Color
da: Subtotal kant farve

en: Subtotal Color
da: Subtotal farve

en: Total Price Color
da: Totalpris farve

en: Checkout Button Background
da: Kasse knap baggrund

en: Checkout Button Background: Hover
da: Kasse knap baggrund: Hover

en: Checkout Button Color
da: Kasse knap farve

en: Checkout Button Color: Hover
da: Kasse knap farve: Hover

en: Shop Columns
da: Webshop kolonner

en: Products
da: Produkter

en: Image
da: Billede

en: Title
da: Titel

en: Price
da: Pris

en: Description
da: Beskrivelse

en: Add To Cart Button
da: Læg i kurv knap

en: Content Alignment
da: Indholdsjustering

en: Variable Product Button
da: Produktvariabler knap

en: Button
da: Knap

en: Options
da: Muligheder

en: Single Product
da: Enkeltprodukt

en: Display Product Navigation
da: Vis produkt navigation

en: Display Add to Cart Button
da: Vis Læg i kurv knap

en: Checkout Page
da: Kasse

en: Distraction Free Checkout
da: Kasse uden forstyrrelse

en: Advanced Styling
da: Avanceret design

en: Product Entry
da: Produkt indtastning

en: Padding (px)
da: Polstring (px)

en: Image Margin (px)
da: Billedmargin (px)

en: Border Width (px)
da: Kantmargin (px)

en: Border Radius (px)
da: Kantradius (px)

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Border Color
da: Kantfarve

en: Category Color: Hover
da: Kategorifarve: Hover

en: Title Color
da: Titel farve

en: Title Color: Hover
da: Titel farve: Hover

en: Product Entry: Add To Cart
da: Product Entry: Læg i kurv

en: Add To Cart Background Color
da: Læg i kurv baggrundsfarve

en: Add To Cart Background Color: Hover
da: Læg i kurv baggrundsfarve: Hover

en: Add To Cart Color
da: Læg i kurv farve

en: Add To Cart Color: Hover
da: Læg i kurv farve: Hover

en: Add To Cart Border Color
da: Læg i kurv kantfarve

en: Add To Cart Border Color: Hover
da: Læg i kurv kantfarve: Hover

en: Add To Cart Border: Style
da: Læg i kurv kant: Design

en: None
da: Ingen

en: Solid
da: Fast

en: Double
da: Dobbelt

en: Dashed
da: Bindestreger

en: Dotted
da: Punkteret

en: Add To Cart Border: Size
da: Læg i kurv kant: Størrelse

en: Add a custom border size. px - em - %.
da: Tilføj en brugerdefineret kantstørrelse. px - em - %.

en: Add To Cart Border: Radius
da: Læg i kurv kant: Radius

en: Add a custom border radius. px - em - %.
da: Læg i kurv kant radius. px - em - %.

en: Description Color
da: Beskrivelse farve

en: Checkout
da: Kasse

en: Titles Color
da: Titel farve

en: Titles Border Bottom Color
da: Titel bundkant farve

en: Borders Color
da: Kanter farve

en: Label Color
da: Mærke farve

en: Head Background
da: Sidehovede baggrund

en: Head Titles Color
da: Sidehoved titel farve

en: Cart Totals Table: Titles Color
da: Kurv totalbeløb titel farve: Hover

en: Remove Button Color
da: Fjern knap farve

en: Remove Button Color: Hover
da: Fjern knap farve: Hover

en: Footer Bottom
da: Footer bund

en: Enable Footer Bottom
da: Aktiver footer bund

en: Show On All Devices
da: Vis på alle enheder

en: Hide On Tablet
da: Skjul på Tablet

en: Hide On Mobile
da: Skjul på Mobil

en: Hide On Tablet & Mobile
da: Skjul på Tablet og Mobil

en: Copyright
da: Rettigheder

en: Shortcodes allowed, %1$ssee the list%2$s.
da: Shortcodes tilladt, %1$sse liste%2$s.

en: Text Color
da: Tekst farve

en: Links Color
da: Links farve

en: Links Color: Hover
da: Links farve: Hover

en: Footer Widgets
da: Footer widgets

en: Enable Footer Widgets
da: Aktiver Footer Widgets

en: Fixed Footer
da: Fast Footer

en: This option add a height to your content to keep your footer at the bottom of your page.
da: Denne mulighed tillæger højde til indholdet; men holder Footeren i bunden af siden.

en: On
da: Tænd

en: Off
da: Sluk

en: Parallax Footer Effect
da: Parallakse Footer effekt

en: Add a parallax effect to your footer.
da: Tilføj en parallakse effekt til Footer.

en: Select Template
da: Vælg skabelon

en: Choose a template created in Theme Panel > My Library.
da: Vælg en skabelon lavet i Temaer > Mit Bibliotek.

en: Columns
da: Kolonner

en: Add Container
da: Tilføj beholder

en: General Options
da: Generelle muligheder

en: General Styling
da: Generelt design

en: Styling Options Location
da: Design muligheder lokation

en: If you choose Custom File, a CSS file will be created in your uploads folder.
da: Hvis du vælger en brugerdefineret fil, vil der blive skabt en CSS fil i din uploads mappe.

en: WP Head
da: WP Sidehoved

en: Custom File
da: Brugerdefineret fil

en: Primary Color
da: Primær farve

en: Hover Primary Color
da: Hover primær farve

en: Main Border Color
da: Sidekant farve

en: Site Background
da: Side baggrund

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Color
da: Farve

en: Color: Hover
da: Farve: Hover

en: General Settings
da: Generelle indstillinger

en: Layout Style
da: Layout stil

en: Wide
da: Bred

en: Boxed
da: I kasse

en: Separate
da: Separat

en: Boxed Layout Drop-Shadow
da: Kasselayout slagskygge

en: Boxed Width (px)
da: Kasselayout bredde (px)

en: Outside Background
da: Udvendig baggrund

en: Inner Background
da: Indvendig baggrund

en: Content Padding
da: Indhold polstring

en: Add a custom content padding. px - em - %.
da: Tilføj en brugerdefineret indholdspolstring. px - em - %.

en: Widgets Padding
da: Widgets polstring

en: Add a custom widgets padding. px - em - %.
da: Tilføj en brugerdefineret Widgetspolstring. px - em - %.

en: Main Container Width (px)
da: Hoved kasse indhold (px)

en: Content Width (%)
da: Indholdsbredde (%)

en: Sidebar Width (%)
da: Sidebar bredde (%)

en: Enable Schema Markup
da: Tilføj prissætning fra skema

en: Pages
da: Sider

en: Content Padding (px)
da: Indholdspolstring (px)

en: Search Result Page
da: Søgeresultat side

en: Source
da: Kilde

en: Search Posts Per Page
da: Søgeresultater pr. side

en: Custom Sidebar
da: Brugerdefineret Sidebar

en: This is information taken by social media when a link is shared
da: Dette er information fra sociale medier, når linket bliver delt

en: Enable OpenGraph
da: Aktiver OpenGraph

en: Twitter Username
da: Twitter Brugernavn

en: Facebook Page URL
da: Facebookside URL

en: Page Title
da: Sidetitel

en: Centered
da: Centreret

en: Centered Minimal
da: Centreret minimum

en: Hidden
da: Skjult

en: Height (px)
da: Højde (px)

en: Absolute Right
da: Helt til højre

en: Under Title
da: Under titel

en: Separator Color
da: Opdeler farve

en: Link Color
da: Link farve

en: Link Color: Hover
da: Link farve: Hover

en: Scroll To Top
da: Til toppen af siden

en: Scroll Up Button
da: Til bunden af siden

en: Arrow Icon
da: Pil symbol

en: Button Size (px)
da: Knap størrelse (px)

en: Background Color: Hover
da: Baggrundsfarve: Hover

en: Pagination
da: Sideindeling

en: Align
da: Juster

en: Font Size (px)
da: Font størrelse (px)

en: Border Color: Hover
da: Kantfarve: Hover

en: Forms (Input - Textarea)
da: Formularer (Input - Tekstområde)

en: Border Color: Focus
da: Kantfarve: Fokus

en: Theme Buttons
da: Tema knapper

en: 404 Error Page
da: 404 fejlside

en: Blank Page
da: Tom side

en: Enable this option to remove all the elements and have full control of the 404 error page.
da: Aktiver denne funktion for at fjerne alle elementer, og have fuld kontrol over 404 fejlsiden.

en: All Post Types
da: Alle indlægstyper

en: Header
da: Sidehovede

en: Minimal
da: Minimum

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Top Menu
da: Topmenu

en: Full Screen
da: Fuld skærm

en: Vertical
da: Lodret

en: Custom Header
da: Brugerdefineret sidehoved

en: Header Full Width
da: Sidehoved fuld bredde

en: Header Border Bottom
da: Sidehoved bundkant

en: Border Bottom Color
da: Bundkant farve

en: Content After Header
da: Indhold efter Sidehoved

en: Transparent Header Settings
da: Gennemsigtig sidehoved indstillinger

en: Top Menu Header Settings
da: Top menu sidehoved indstillinger

en: Menu Position
da: Menu placering

en: Before The Logo
da: Før logoet

en: After The Logo
da: Efter logoet

en: Menu Background Color
da: Baggrundsmenu farve

en: Search Button Border Color
da: Søgeknap kant farve

en: Search Button Color
da: Søgeknap farve

en: Search Button Color: Hover
da: Søgeknap farve: Hover

en: Full Screen Header Settings
da: Fuldskærm sidehoved indstillinger

en: Add Transparent Header
da: Tilføj gennemsigtig sidehoved

en: Logo (optional)
da: Logo (valgfrit)

en: Select a custom logo when the menu is opened.
da: Vælg et brugerdefineret logo, når menuen er åben.

en: Retina Logo (optional)
da: Højopløst (Retina) logo (Valgfrit)

en: Select a custom retina logo (twice the logo size) when the menu is opened.
da: Vælg et brugerdefineret højopløst logo (dobbelt logo størrelse), når menuen er åben.

en: Styling
da: Design

en: Menu Bar Color
da: Menubjælke farve

en: Menu Bar Close Color
da: Menubjælke luk farve

en: Links Background Color
da: Links baggrundsfarve

en: Links Hover Background Color
da: Links Hover baggrundsfarve

en: Links Hover Color
da: Links Hover farve

en: Search Styling
da: Søgefunktion design

en: Input Color
da: Indtastningsfarve

en: Input Dashed Text Color
da: Input tekstprikker farve

en: Input Border Bottom Color
da: Input kant bund farve

en: Input Hover Border Bottom Color
da: Input Hover kant bund farve

en: Input Focus Border Bottom Color
da: Input fokusér kant bund farve

en: Center Header Settings
da: Centrer Sidehoved indstillinger

en: Left Menu
da: Venstre menu

en: Menus Position
da: Menu position

en: Wider Spacing
da: Bredere mellemrum

en: Centered Menus
da: Centrerede menuer

en: Closer Spacing
da: Tættere mellemrum

en: Medium Header Settings
da: Medium Sidehoved indstillinger

en: Hide Menu When Scrolling
da: Skjul menu når der scrolles

en: Stick Only The Menu
da: Sæt kun fast til menu

en: Top Header
da: Top Sidehoved

en: Search Form
da: Søgeformular

en: Social Buttons
da: Sociale knapper

en: Sticky Padding (px)
da: “Sticky Header” polstring (px)

en: If you use the sticky header extension
da: Hvis du bruger “Sticky header” udvidelsen

en: Menu Items Padding (px)
da: Menupunkter polstring (px)

en: Input Background Color
da: Input baggrundsfarve

en: Placeholder Color
da: Pladsholder farve

en: Button Color
da: Knap farve

en: Button Hover Color
da: Knap farve: Hover

en: Vertical Header Settings
da: Lodret Sidehoved indstillinger

en: Choose a template created in Theme Panel > My Library to replace the header content.
da: Vælg en skabelon fra Theme Panel > Mit Bibliotek, for at ændre Sidehoved indhold.

en: Select Bottom Template
da: Vælg en bundskabelon

en: Choose a template created in Theme Panel > My Library to add at the header bottom.
da: Vælg en skabelon fra Theme Panel > Mit Bibliotek, for at tilføje til Sidehoved bund.

en: Add Header Shadow
da: Tilføj Sidehoved skygge

en: Closed Header
da: Lukket Sidehoved

en: Custom Hamburger Button Color
da: Brugerdefineret Hamburger knap farve

en: Used for the hamburger menu to open the header in small screens and if closed header.
da: Bruges af Hamburger menu til at åbne Sidehoved på små skærme, og hvis Sidehoved er lukket.

en: Collapse Width (px)
da: Skjul bredde (px)

en: This field is to control the width where you want to collapse the header.
da: Dette felt bruges til at bestemme bredden for hvornår Sidehoved skal skjules.

en: Width (px)
da: Bredde (px)

en: Inner Padding (px)
da: Indre polstring (px)

en: Logo Position
da: Logo placering

en: Menu Items Top/Bottom Padding (px)
da: Menupunkter top/bund polstring (px)

en: Dropdown Target
da: Rullemenu mål

en: Choose your opening target for your submenus
da: Vælg åbningsmål for dine submenuer

en: Menu Items Border Color
da: Menupunkter kantfarve

en: Sub Menu Background Color
da: Undermenu baggrundsfarve

en: Sub Menu Links Color
da: Undermenu link farve

en: Sub Menu Links Color: Hover
da: Undermenu link farve: Hover

en: Sub Menu Links Background Color
da: Undermenu link baggrundsfarve

en: Sub Menu Links Background Color: Hover
da: Undermenu link baggrundsfarve: Hover

en: Display Search Form
da: Vis søgeformular

en: Border Width
da: Kant bredde

en: Border Radius
da: Kant radius

en: Button Color: Hover
da: Knap farve: Hover

en: Header Media
da: Sidehoved Medie

en: Select a retina logo twice the normal logo size.
da: Vælg et Retina logo, der er dobbelt så stort som det normale logo.

en: Max Width (px)
da: Maksimum bredde (px)

en: Max Height (px)
da: Maksimum højde (px)

en: Choose a template created in Theme Panel > My Library to replace the navigation.
da: Vælg en skabelon fra Theme Panel > Mit Bibliotek, for at ændre Navigationsmenuen.

en: Top Level Dropdown Icon
da: Øverste lag Rullemenu symbol

en: Second+ Level Dropdown Icon
da: Underliggende Rullemenu symbol

en: Dropdown Top Border
da: Rullemenu øverste kant

en: Links Effect
da: Link effekt

en: No Effect
da: Ingen effekt

en: Underline From Left
da: Understreg fra venstre

en: Underline Up
da: Understeg op

en: Underline Down
da: Understreg ned

en: Brackets
da: Paranteser

en: Overline & Fixed Underline
da: Overstregning & fast overstregning

en: Circular Reveal
da: Cirkulær afsløring

en: Tripple Dot Under
da: Trippel prik under

en: X Marks The Spot
da: X markerer punktet

en: Underline & Overline
da: Understreg og gennemstreg

en: Backlighting
da: Baggrundsbelsyning

en: Links Effect: Color
da: Link effekt farve

en: Main Styling
da: Generelt design

en: Left/Right Padding (px)
da: Venstre/hæjre polstring (px)

en: Link Color: Current Menu Item
da: Link farve: Nuværende menupunkt

en: Link Background
da: Link baggrund

en: Link Background: Hover
da: Link baggrund: Hover

en: Link Background: Current Menu Item
da: Link baggrund: Nuværende menupunkt

en: Dropdowns Styling
da: Rullemenuer design

en: Top Border Color
da: Topkant farve

en: Search Icon
da: Søge symbol

en: Search Icon Style
da: Søge symbol design

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Drop Down
da: Rullemenu

en: Header Replace
da: Sidehoved udskift

en: Overlay
da: Overlæg

en: Input Border Color
da: Input kant farve

en: Input Border Color: Focus
da: Input kant farve: Fokus

en: Overlay Background Color
da: Overlæg baggrundsfarve

en: Input Placeholder Color
da: Input Paldsholder farve

en: Input Border Color: Hover
da: Input kant farve: Hover

en: Close Button Color
da: Lukkeknap farve

en: Dropdowns Categories Posts
da: Rullemenu kategori-indlæg

en: Category Title: Background
da: Kategorinavn: Baggrund

en: Category Title: Color
da: Kategorinavn: Farve

en: Posts Links: Color
da: Indlæg links: Farve

en: Posts Links Hover: Color
da: Indlæg links Hover: Farve

en: Posts Date: Color
da: Indlæg dato: Farve

en: Social Menu
da: Social menu

en: Enable Social Menu
da: Aktiver social menu

en: Social Link Style
da: Sociale links design

en: Simple
da: Simpelt

en: Colored
da: Farvet

en: Dark
da: Mørk

en: Social Link Target
da: Social link mål

en: New Window
da: Nyt vindue

en: Same Window
da: Sammer vindue

en: Margin (px)
da: Margen (px)

en: Social: Background Color
da: Social: Baggrundsfarve

en: Social Hover: Background Color
da: Social Hover: Baggrundsfarve

en: Social: Color
da: Social: Farve

en: Social Hover: Color
da: Social Hover: Farve

en: Mobile Menu
da: Mobilmenu

en: Choose the media query where you want to display the mobile menu.
da: Vælg den medieforespørgsel du vil have vist i den mobile menu.

en: From 1280px
da: Fra 1280px

en: From 1080px
da: Fra 1080px

en: From 959px
da: Fra 959px

en: From 767px
da: Fra 767px

en: From 480px
da: Fra 480px

en: From 320px
da: Fra 320px

en: Custom media query
da: Brugerdefineret medieforespørgsel

en: Custom Media Query
da: Brugerdefineret Medieforespørgsel

en: Enter your custom media query where you want to display the mobile menu.
da: Indtast den medieforespørgsel du vil have vist i den mobile menu.

en: Select a custom responsive logo for tablet and mobile.
da: Vælg et responsivt logo til tablets og mobile enheder.

en: Logo Max Height (px)
da: Logo maksimum højde (px)

en: Enter a max height for your responsive logo.
da: Indtast en maksimum højde for det responsivt logo.

en: Logo / Cart / Link
da: Logo / Kurv / Link

en: Cart / Logo / Link
da: Kurv / Logo / Link

en: Link / Logo / Cart
da: Link / Logo / Kurv

en: Mobile Menu Style
da: Mobilmenu design

en: Display Menu Text
da: Vis menutekst

en: Menu Text
da: Menutekst

en: Close
da: Luk

en: Close Menu Text
da: Luk menutekst

en: Hamburger Icon Class
da: Hamburger symbol klasse

en: Enter the full icon class
da: Indtast den fulde symbolklasse

en: Custom Hamburger Button
da: Brugerdefineret Hamburger knap

en: Custom Hamburger Button: Color
da: Brugerdefineret Hamburger knap: Farve

en: Direction
da: Retning

en: Drop Down Max Height (px)
da: Rullemenu maksimum højde (px)

en: Add the height from which you want to display the scrollbar in the drop down
da: Tillæg højden til hvor du ønsker scrollbaren i Rullemenuen

en: Displace
da: Forskudt

en: Close Menu Button
da: Luk menu knap

en: Close Menu Button Icon Class
da: Menu lukkeknap symbolklasse

en: Close Menu
da: Luk menu

en: Close Menu Button Text
da: Luk menu knap tekst

en: Mobile Menu Search
da: Mobil søgemenu

en: Styling: Mobile Menu
da: Design: Mobilmenu

en: Close Button Background
da: Lukkeknap baggrund

en: Links Background Color: Hover
da: Link baggrundsfarve: Hover

en: Dropdowns Menus: Background
da: Rullemenu: Baggrund

en: Searchbar Background
da: Søgelinje baggrund

en: Searchbar Color
da: Søgelinje farve

en: Searchbar Border Color
da: Søgelinje kant farve

en: Searchbar Border Color: Hover
da: Søgelinje kant farve: Hover

en: Searchbar Border Color: Focus
da: Søgelinje kant farve: Fokus

en: Searchbar Button Color
da: Søgeknap farve

en: Searchbar Button Color: Hover
da: Søgeknap farve: Hover

en: Select Your Menu
da: Vælg din menu

en: Distraction Free Learning
da: Forstyrrelsesfri læring

en: Courses Columns
da: Kurser kolonner

en: Membership Columns
da: Medlemsskab kolonner

en: Course Details
da: Kurser detaljer

en: Featured Image
da: Udvalgt billede

en: Progress
da: Fremskridt

en: Syllabus
da: Pensum

en: Membership Details
da: Medlemsskab detaljer

en: Course
da: Kursus

en: Lesson
da: Time

en: Courses/Memberships
da: Kurser/Medlemsskaber

en: Author Color
da: Forfatter farve

en: Meta Color
da: Meta farve

en: Sub Title Color
da: Undertitel farve

en: Meta Title Color
da: Meta titel farve

en: Meta Link/SubTitle Color
da: Metalink/undertitel farve

en: Meta Link Color: Hover
da: Metalink farve: Hover

en: Progress Bar Color
da: Progress Bar farve

en: Section Title Color
da: Sektiontitel farve

en: Section Title Background
da: Sektiontitel baggrund

en: Margin Bottom (px)
da: Margen knap (px)

en: Titles Border Color
da: Titelkant farve

en: Titles Margin Bottom (px)
da: Titel margen bund (px)

en: Enable Top Bar
da: Aktiver topbkjælke

en: Top Bar Full Width
da: Topbjælke fuld bredde

en: Left Content & Right Social
da: Ventre indhold & højre social

en: Left Social & Right Content
da: Venstre social & højre indhold

en: Centered Content & Social
da: Centreret indhold & social

en: Content
da: Indhold

en: Choose a template created in Theme Panel > My Library to replace the content.
da: Vælg en skabelon fra Theme Panel > Mit bibliotek for at erstatte indholdet.

en: Place your content here
da: Placér dit indhold her

en: Enable Social
da: Aktiver social

en: Social Alternative
da: Social alternativ

en: Social Links Color
da: Sociale links farve

en: Social Links Color: Hover
da: Sociale links farve: Hover

en: Body
da: Brødtekst

en: All Headings
da: Alle overskrifter

en: Heading 1 (H1)
da: Overskrift 1 (H1)

en: Heading 2 (H2)
da: Overskrift 2 (H2)

en: Heading 3 (H3)
da: Overskrift 3 (H3)

en: Heading 4 (H4)
da: Overskrift 4 (H4)

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Main Menu: Dropdowns
da: Hovedmenu: Rullemenu

en: Page Title Subheading
da: Sidetitel underoverskrift

en: Blog Entry Title
da: Blog indgang titel

en: Blog Post Title
da: Blogindlæg titel

en: Sidebar Widget Heading
da: Sidebar widget overskrift

en: Footer Widget Heading
da: Footer widget overskrift

en: Footer Copyright
da: Footer copyright

en: Footer Menu
da: Footer menu

en: Typography
da: Skrifttype

en: Disable Google Fonts
da: Deaktiver Google skrifttyper

en: Font Subsets
da: Skrifttype under indstillinger

en: Important: Not all fonts support every font-weight.
da: Vigtigt: Ikke alle skrifttyper understøtter skrifttype-vægt.

en: You can add: px-em-%
da: Du kan tillægge: px-em-%

en: Letter Spacing (px)
da: Bogstavmellemrum (px)

en: Font Color
da: Skrifttype farve

en: WooCommerce
da: Woocommerce

en: Custom WooCommerce Sidebar
da: Brugerdefineret Woocommerce Sidebar

en: Display the cart when a product is added, work in the shop and the single product pages if ajax is enabled.
da: Vis kurven, når et produkt bliver lagt i kurven, der arbejdes i shoppen og på produktsiden, hvis ajax er aktiveret.

en: Categories Widget Style
da: Kategori widgets design

en: Choose the WooCommerce Categories widget style.
da: Vælg Woocommerce kategori widget design.

en: Dropdown
da: Rullemenu

en: Wishlist
da: Ønskeliste

en: You need to activate the %1$sTI WooCommerce Wishlist%2$s plugin to add a wishlist button and icon
da: Diu skal aktivere %1$sTI Woocommerce Ønskeliste%2$s plugin, for at tilføje knap og symbol

en: Add Wishlist Icon In Header
da: Tilføj Ønskeliste symbol i Sidehoved

en: On Sale Badge
da: Tilbudsmærkat

en: On Sale Badge Style
da: Tilbudsmærkat design

en: Square
da: Kvadrat

en: Circle
da: Cirkel

en: On Sale Badge Content
da: Tilbudsmærkat indhold

en: On Sale Text
da: Tilbudstekst

en: Percentage
da: Procent

en: My Account Page
da: Min konto side

en: Login/Register Style
da: Login/Registrer design

en: Side by Side
da: Ved siden af hinanden

en: Category Page
da: Kategoriside

en: Display Featured Image
da: Vis udvalgt billede

en: Display the categories featured images before the product archives.
da: Vis udvalgt kategoribillede før produkt arkiver.

en: Display Mini Cart On Mobile
da: Vis minikurv på Mobil

en: Disabled Only On Desktop
da: Vis kun på desktop

en: Quantity Color
da: Antal farve

en: Cart Button Background
da: Kurvknap baggrund

en: Cart Button Background: Hover
da: Kurvknap baggrund: Hover

en: Cart Button Color
da: Kurvknap farve

en: Cart Button Color: Hover
da: Kurvknap farve: Hover

en: Cart Button Border Color
da: Kurvknap kant farve

en: Cart Button Border Color: Hover
da: Kurvknap kant farve: Hover

en: Mobile Cart Sidebar Styling
da: Mobilkurv Sidebar design

en: Divider Color
da: Opdeler farve

en: Shop Posts Per Page
da: Produkter pr. side

en: Toolbar
da: Værktøjslinje

en: Grid/List Buttons
da: Gitter/Lister knapper

en: Default Catalog View
da: Standard katalog udseende

en: Grid View
da: Gittervisning

en: List View
da: Listevisning

en: Length of the short description of the list view.
da: Længden af den korte beskrivelse i Listevisning.

en: Shop Sort
da: Shop sortering

en: Shop Result Count
da: Shop antal resultater

en: Off Canvas Filtering
da: Filtrering udenfor lærred

en: Display Filter Button
da: Vis filtrer knap

en: Filter Button Text
da: Filterknap tekst

en: Price/Rating
da: Pris/karakter

en: Product Entry Media
da: Produktindtastning billeder

en: Image Swap
da: Udskift billede

en: Gallery Slider
da: Galleri skyder

en: Display Quick View Button
da: Vis Hurtigt Overblik knap

en: Pagination Style
da: Sidenummerering design

en: Summary Elements Positioning
da: Elementuddrag placering

en: Rating
da: Karakter

en: Excerpt
da: Uddrag

en: Quantity & Add To Cart
da: Antal & Læg i kurv

en: Product Meta
da: Produkt Meta data

en: Enable Ajax Add To Cart
da: Aktiver ajax læg i kurv

en: Image Width (%)
da: Billedbredde (%)

en: Summary Width (%)
da: Resumé bredde (%)

en: Thumbnails Layout
da: Miniature layout

en: Horizontal
da: Vandret

en: Add To Cart Button Style
da: Læg i kurv knap design

en: Big
da: Stor

en: Very Big
da: Meget stor

en: Tabs
da: Tabulatorer

en: Tabs Layout
da: Tabulatorer layout

en: Section
da: Afsnit

en: Tabs Position
da: Tabulator indstilling

en: Only work for the horizontal tabs layout
da: Arbejd kun med lodret tabulator layout

en: Up-Sells & Related Items
da: Mersalg & Relaterede produkter

en: Up-Sells Count
da: Antal Mersalg produkter

en: Up-Sells Columns
da: Mersalg kolonner

en: Display Related Items
da: Vis relaterede produkter

en: Related Items Count
da: Antal Relaterede produkter

en: Related Products Columns
da: Relaterede produkter kolonner

en: Floating Bar
da: Flydende bjælke

en: Display Floating Bar
da: Vis Flydende bjælke

en: The floating bar is to display the add to cart button when you scroll to increase conversions.
da: Den flydende bjælke bruges til at vise kurven, når der scrolles på siden, for at øge konverteringsværdien.

en: Quantity Buttons: Background
da: Antal knap: Baggrund

en: Quantity Buttons Hover: Background
da: Antal knap Hover: Baggrund

en: Quantity Buttons: Color
da: Antal knap: Farve

en: Quantity Buttons Hover: Color
da: Antal knap Hover: Farve

en: Quantity Input: Background
da: Antal indtastning: Baggrund

en: Quantity Input: Color
da: Antal indtastning: Farve

en: Add To Cart: Background
da: Læg i kurv: Baggrund

en: Add To Cart Hover: Background
da: Læg i kurv Hover: Baggrund

en: Add To Cart: Color
da: Læg i kurv: Farve

en: Add To Cart Hover: Color
da: Læg i kurv Hover: Farve

en: Cart
da: Kurv

en: Distraction Free Cart
da: Kurv uden forstyrrelser

en: Cart: Cross-Sells Count
da: Kurv: Antal kryds-salg

en: Cart: Cross-Sells Columns
da: Kurv: Kryds-salg kolonner

en: Multi-Step Checkout
da: Flertrins udtjekning

en: Timeline Style
da: Tidslinje design

en: Arrow
da: Pil

en: Timeline: Background
da: Tidslinje: Baggrund

en: Timeline: Color
da: Tidslinje: Farve

en: Timeline Number: Background
da: Tidslinje tal: Baggrund

en: Timeline Number: Color
da: Tidslinje tal: Farve

en: Timeline Number: Border Color
da: Tidslinje tal: Kantfarve

en: Timeline Active: Background
da: Aktiv Tidslinje: Baggrund

en: Timeline Active: Color
da: Aktiv Tidslinje: Farve

en: On Sale Background
da: Udsalg baggrund

en: On Sale Color
da: Udsalg farve

en: Out of Stock Background
da: Ikke på lager baggrund

en: Out of Stock Color
da: Ikke på lager farve

en: Stars Color Before
da: Stjerner farve før

en: Stars Color
da: Stjerne farve

en: Product Entry: Toolbar
da: Produktindtastning: Værktøjslinje

en: Border Top/Bottom Color
da: Kant Top/Bund farve

en: Off Canvas Filter Color
da: Udenfor lærred filter farve

en: Off Canvas Filter Border Color
da: Udenfor lærred filter kantfarve

en: Off Canvas Filter Hover Color
da: Udenfor lærred filter Hover farve

en: Off Canvas Filter Hover Border Color
da: Udenfor lærred filter Hover kantfarve

en: Grid/List Color
da: Gitter/Liste farve

en: Grid/List Border Color
da: Gitter/Liste kantfarve

en: Grid/List Hover Color
da: Gitter/Liste Hover farve

en: Grid/List Active Color
da: Gitter/Liste aktiv farve

en: Select Color
da: Vælg farve

en: Select Border Color
da: Vælg kantfarve

en: Number of Products Color
da: Antal produkter farve

en: Number of Products Inactive Color
da: Antallet af inaktive produkter farve

en: Number of Products Border Color
da: Antal produkter kantfarve

en: Del Price Color
da: Del-pris farve

en: Quick View
da: Hurtigt Overblik

en: Button: Background
da: Knap: Baggrund

en: Button: Hover Background
da: Knap: Hover Baggrund

en: Button: Color
da: Knap: Farve

en: Button: Hover Color
da: Knap: Hover farve

en: Overlay: Background
da: Overlæg: Baggrund

en: Overlay Spinner: Outside Color
da: Overlæg spinner: Udvendig farve

en: Overlay Spinner: Inner Color
da: Overlæg spinner: Indvendig farve

en: Modal: Background
da: Modaler: Baggrund

en: Modal Close Button: Color
da: Modaler lukkeknap: Farve

en: Off Canvas Sidebar
da: Udenfor lærred Sidebar

en: Widgets Border Color
da: Widgets kantfarve

en: Quantity Border Color
da: Antal kantfarve

en: Quantity Border Color Focus
da: Antal kantfarve fokus

en: Quantity Plus/Minus Color
da: Antal Plus/Minus farve

en: Quantity Plus/Minus Color: Hover
da: Antal Plus/Minus farve: Hover

en: Quantity Plus/Minus Border Color: Hover
da: Antal Plus/Minus kantfarve: Hover

en: Meta Link Color
da: Meta Link Farve

en: Single Product: Product Navigation
da: Enkeltprodukt: Produktnavigation

en: Single Product: Tabs
da: Enkeltprodukt: Tabulator

en: Text Color: Hover
da: Tekstfarve: Hover

en: Active Text Color
da: Aktiv tekst farve

en: Active Text Borders Color
da: Aktiv tekst kantfarve

en: Product Description: Title Color
da: Produktbeskrivelse: Titel farve

en: Product Description: Color
da: Produktbeskrivelse: Farve

en: Account
da: Konto

en: Login/Register Links: Color
da: Login/Registrer Link: Farve

en: Navigation: Borders Color
da: Navigation: Kantfarve

en: Navigation: Icons Color
da: Navigation: Symboler farve

en: Navigation: Links Color
da: Navigation: Links farve

en: Navigation: Links Color: Hover
da: Navigation: Links farve: Hover

en: Addresses: Box Background
da: Adresser: Boks baggrund

en: Addresses: Box Title Color
da: Adresser: Boks titel farve

en: Addresses: Box Title Border Bottom Color
da: Adresser: Boks titel bundkant farve

en: Addresses: Box Content Color
da: Adresser: Boks indhold farve

en: Addresses: Box Button Background
da: Adresser: Boks knap baggrund

en: Addresses: Box Button Background: Hover
da: Adresser: Boks knap baggrund: Hover

en: Addresses: Box Button color
da: Adresser: Boks knap farve

en: Addresses: Box Button color: Hover
da: Adresser: Boks knap farve: Hover

en: Notices: Borders Color
da: Bekendtgørelser: Kantfarve

en: Notices: Icon Color
da: Bekendtgørelser: Symbol farve

en: Notices: Color
da: Bekendtgørelser: Farve

en: Notices: Link Color
da: Bekendtgørelser: Link farve

en: Notices: Link Color: Hover
da: Bekendtgørelser: Link farve: Hover

en: Notices Form: Border Color
da: Bekendtgørelser formular: Kantfarve

en: Table Main Background
da: Hovedtabel baggrund

en: Table Titles Color
da: Tabeltitel farve

en: Table Borders Color
da: Tabel kantfarve

en: Payment Methods Background
da: Betalingsmetoder baggrund

en: Payment Methods Borders Color
da: Betalingsmetoder kantfarve

en: Payment Box Background
da: Betalingsboks baggrund

en: Payment Box Color
da: Betalingsboks farve

en: Your cart
da: Din kurv

en: EDD Product Title
da: EDD produkt titel

en: EDD Product Price
da: EDD Produkt pris

en: EDD Product Add To Cart
da: EDD Produkt Læg i kurv

en: View Details
da: Vis detaljer

en: Add to Cart
da: Læg i kurv

en: Type your search
da: Indtast din søgning

en: Recent Posts
da: Nylige indlæg

en: Search Results Found
da: Antal resultater fundet

en: Daily Archives: %s
da: Daglige arkiver: %s

en: Monthly Archives: %s
da: Månedlige arkiver: %s

en: F Y
da: Regnskabsår

en: Yearly Archives: %s
da: Årlige arkiver: %s

en: 404: Page Not Found
da: 404: Siden kunne ikke findes

en: You searched for:
da: Du søgte efter:

en: This author has written
da: Denne forfatter har skrevet

en: articles
da: artikler

en: Read More
da: Læs mere

en: Tags
da: Mærker

en: Social Share
da: Sociale delinger

en: Next/Prev Links
da: Næste/Forrige Link

en: Author Box
da: Forfatter boks

en: Related Posts
da: Relaterede indlæg

en: (Edit)
da: (Rediger)

en: edit
da: rediger

en: Your comment is awaiting moderation.
da: Din kommentar venter på godkendelse.

en: Name (required)
da: Navn (Påkrævet)

en: Email (required)
da: E-mail (Påskrævet)

en: Website
da: Hjemmeside

en: Newer Posts
da: Nyere indlæg

en: Older Posts
da: Ældre indlæg

en: Default Icon
da: Standard symbol

en: 3D X Reverse
da: 3D X Bagside

en: 3D Y Reverse
da: 3D Y Bagside

en: 3D XY Reverse
da: 3D XY Bagside

en: Arrow Reverse
da: Pil Bagside

en: Arrowalt
da: Pil ALT

en: Arrowalt Reverse
da: Pil ALT Bagside

en: Arrowturn
da: Drejepil

en: Arrowturn Reverse
da: Drejepil Bagside

en: Boring
da: Kedelig

en: Collapse
da: Skjul alle

en: Collapse Reverse
da: Skjul alle Bagside

en: Elastic
da: Elastisk

en: Elastic Reverse
da: Elastisk Bagside

en: Slider
da: Skyder

en: Slider Reverse
da: Skyder Bagside

en: Spin
da: Spinner

en: Spin Reverse
da: Spinner Bagside

en: Spring
da: Fjeder

en: Spring Reverse
da: Fjeder Bagside

en: Stand Reverse
da: Stand Bagside

en: Squeeze
da: Klem

en: Vortex
da: Hvirvel

en: Vortex Reverse
da: Hvirvel Bagside

en: Copyright [oceanwp_date] - OceanWP Theme by Nick
da: Ophavsret [oceanwp_date] - OceanWP Team af Nick

en: Dribbble
da: Dribble

en: LinkedIn
da: Linkedin

en: Email
da: E-mail

en: Install Required Plugins
da: Installer påkrævede Plugins

en: Install Plugins
da: Installer Plugins

en: Installing Plugin: %s
da: Installerer Plugin: %s

en: Updating Plugin: %s
da: Opdaterer Plugin: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
da: Der skete en fejl med Plugin API’et.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
da[0]: Dette tema kræver det følgende Plugin: %1$s.
da[1]: Dette tema kræver de følgende Plugins: %1$s.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
da[0]: Dette tema anbefaler dette Plugin: %1$s.
da[1]: Dette tema anbefaler disse Plugins: %1$s.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
da[0]: Det følgende Plugin skal opdateres til seneste version, for at sikre maksimal kompatibilitet med dette Tema: %1$s.
da[1]: De følgende Plugins skal opdateres til seneste version, for at sikre maksimal kompatibilitet med dette Tema: %1$s.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
da[0]: Der er en opdatering tilgængelig til: %1$s.
da[1]: Der er opdateringer tilgængelige til disse Plugins: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
da[0]: Dette påkrævede Plugin er inaktivt: %1$s.
da[1]: Disse påkrævede Plugins er inaktive: %1$s.

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
da[0]: Dette anbefalede Plugin er inaktivt: %1$s.
da[1]: Disse anbefalede Plugins er inaktive: %1$s.

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
da[0]: Start installering af Plugin
da[1]: Start installering af Plugins

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
da[0]: Start opdatering af Plugin
da[1]: Start opdatering af Plugins

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
da[0]: Start aktivering af Plugin
da[1]: Start aktivering af Plugins

en: Return to Required Plugins Installer
da: Retur til påkrævede Plugins installationer

en: Return to the Dashboard
da: Retur til Dashboard

en: Plugin activated successfully.
da: Plugin aktivering lykkedes.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
da[0]: Følgende Plugin aktivering lykkedes:
da[1]: De følgende Plugin aktiveringer lykkedes:

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
da: Ingen ændring foretaget. Plugin %1$s er allerede aktiv.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
da: Plugin er ikke aktiveret. En nyere version af %s er nødvendig til dette Tema. Venligst opdater Plugin.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
da: Alle Plugins blev installeret og aktiveret. %1$s

en: Dismiss this notice
da: Afvis denne besked

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
da: Der er en eller flere påkrævede eller anbefalede Plugins, der kan installeres, opdateres, eller aktiveres.

en: Please contact the administrator of this site for help.
da: Venligst kontakt administratoren for denne side, for hjælp.

en: Update Required
da: Opdatering påkrævet

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
da: Den eksterne Plugin pakke indeholder ikke en mappe med den ønskede slug, så omnavngivning virkede ikke.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
da: Venligst kontakt Plugin udbyderen, og bed dem om at pakke deres Plugin i forhold til Wordpress’ retningslinjer.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
da: Den eksterne Plugin pakke indeholder mere end en fil; men filerne er ikke pakket i en mappe.

en: and
da: og

en: Required
da: Påkrævet

en: Recommended
da: Anbefalet

en: WordPress Repository
da: Wordpress Arkivnavn

en: External Source
da: Ekstern kilde

en: Pre-Packaged
da: Præ-pakket

en: Not Installed
da: Ikke installeret

en: Installed But Not Activated
da: Installeret med ikke aktiveret

en: Active
da: Aktiv

en: Required Update not Available
da: Den krævede opdatering er ikke tilgængelig

en: Requires Update
da: Kræver opdatering

en: Update recommended
da: Opdatering anbefales

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Alle <span class=“count”>(%s)</span>
da[1]: Alle <span class=“count”>(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
da[0]: For at installere <span class=“count”>(%s)</span>
da[1]: For at installere <span class=“count”>(%s)</span>

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Opdatering tilgængelig <span class=“count”>(%s)</span>
da[1]: Opdateringer tilgængelige <span class=“count”>(%s)</span>

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
da[0]: For at aktivere <span class=“count”>(%s)</span>
da[1]: For at aktivere <span class=“count”>(%s)</span>

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
da: ukendt

en: Installed version:
da: Installeret version:

en: Minimum required version:
da: Minimum påkrævede version:

en: Available version:
da: Tilgængelig version:

en: No plugins to install, update or activate.
da: Der er ingen Plugins at installere, opdatere, eller aktivere.

en: Install %2$s
da: Installer %2$s

en: Update %2$s
da: Opdater %2$s

en: Activate %2$s
da: Aktiver %2$s

en: Upgrade message from the plugin author:
da: Opgraderingsbesked fra Plugin udvikler:

en: Install
da: Installer

en: Update
da: Opdater

en: Activate
da: Aktiver

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
da: Der blev ikke valgt nogle Plugins til installation. Ingen ændringer foretaget.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
da: Der blev ikke valgt nogle Plugins til opdatering. Ingen ændringer foretaget.

en: No plugins are available to be installed at this time.
da: Der er ikke tilgængelige Plugins til installation lige nu.

en: No plugins are available to be updated at this time.
da: Der er ikke tilgængelige Plugins til opdatering lige nu.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
da: Der blev ikke valgt nogle Plugins til aktivering. Ingen ændringer foretaget.

en: No plugins are available to be activated at this time.
da: Der er ikke tilgængelige Plugins til aktivering lige nu.

en: Plugin activation failed.
da: Plugin aktivering fejlede.

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da: Opdaterer Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
da: Der opstod en fejl under installation af %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: The installation of %1$s failed.
da: Installationen af %1$s fejlede.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
da: Installations- og aktiveringsprocessen starter. Denne proces kan tage et stykke tid hos nogle Hostere, så vær tålmodig.

en: %1$s installed and activated successfully.
da: %1$s blev installeret og aktiveret.

en: Show Details
da: Vis detaljer

en: Hide Details
da: Skjul detaljer

en: All installations and activations have been completed.
da: Alle installationer og aktiveringer er gennemført.

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da: Installerer og aktiverer Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
da: Installationsprocessen starter. Denne proces kan tage et stykke tid hos nogle Hostere, så vær tålmodig.

en: %1$s installed successfully.
da: %1$s blev installeret.

en: All installations have been completed.
da: Alle installationer er færdige.

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da: Installerer Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Page
da: Side

en: Before Page
da: Før side

en: After Page
da: Efter side

en: Before Top Bar
da: Før topbjælke

en: Before Top Bar Inner
da: Før indre topbjælke

en: After Top Bar Inner
da: Efter indre topbjælke

en: After Top Bar
da: Efter topbjælke

en: Before Header
da: Før Overskrift

en: Before Header Inner
da: Før indre Overskrift

en: After Header Inner
da: Efter indre Overskrift

en: After Header
da: Efter Overskrift

en: Page Header
da: Sidehoved

en: Before Page Header
da: Før Sidehoved

en: Before Page Header Inner
da: Før indre Sidehoved

en: After Page Header Inner
da: Efter indre Sidehoved

en: After Page Header
da: Efter Sidehoved

en: Before Content
da: Før indhold

en: Before Content Inner
da: Før indre indhold

en: After Content Inner
da: Efter indre indhold

en: After Content
da: Efter indhold

en: Before Sidebar
da: Før Sidebar

en: Before Sidebar Inner
da: Før indre Sidebar

en: After Sidebar Inner
da: Efter indre Sidebar

en: After Sidebar
da: Efter Sidebar

en: Before Footer
da: Før Footer

en: Before Footer Inner
da: Før indre Footer

en: After Footer Inner
da: Efter indre Footer

en: After Footer
da: Efter Footer

en: OceanWP Theme Setting
da: OceanWP Tema indstillinger

en: Right Sidebar
da: Højre Sidebar

en: Full Width
da: Fuld bredde

en: Both Sidebar
da: Begge Sidebarer

en: LifterLMS Course/Lesson Title
da: Maskinlæring Kursus/Lektion titel

en: LifterLMS Section Title
da: Maskinlæring Afsnit titel

en: LifterLMS Lesson Title
da: Maskinlæring Lektion titel

en: LifterLMS Buy Button
da: Maskinlæring Købsknap

en: Template
da: Skabelon

en: Theme Panel > My Library
da: Tema Panel > Mit Bibliotek

en: Select A Template
da: Vælg en Skabelon

en: Disable link
da: Deaktiver link

en: Display Latest Posts
da: Vis sendte indlæg

en: Enable megamenu
da: Aktiver Megamenu

en: Megamenu auto width?
da: Megamenu auto-bredde?

en: Megamenu columns (from 1 to 6)
da: Megamenu kolonner (fra 1 til 6)

en: Hide Mega menu heading?
da: Skjul Megamenu overskrift?

en: Mega Menu Widget Area
da: Megamenu Widget område

en: Select Widget Area
da: Vælg Widget område

en: Latest in
da: Sidste ind

en: WooCommerce Sidebar
da: Woocommerce Sidebar

en: I don&rsquo;t have an account
da: Jeg har&rsquo; ikke en konto

en: Off-Canvas Filters
da: Udenfor-lærred Filtre

en: Widgets in this area are used in the off canvas sidebar. To enable the Off Canvas filter, go to the WooCommerce > Archives section of the customizer and enable the Display Filter Button option.
da: Widgets i dette område bruges i Udenfor-lærred Sidebaren. For at aktivere udenfor-Lærred filter, gå til Woocommerce > Arkiv afsnit af Brugerdefineret, og aktiver “Vis filter knap” optionen.

en: Grid view
da: Gittervisning

en: List view
da: Listevisning

en: Out of Stock
da: Ikke på lager

en: Previous Product
da: Forrige produkt

en: Next Product
da: Næste produkt

en: Select Options
da: Vælg muligheder

en: Selected:
da: Valgt:

en: Out of stock
da: Ikke på lager

en: Welcome!
da: Velkommen!

en: Logout
da: Log ud

en: Sale!
da: Udslag!

en: Or
da: Eller

en: Register
da: Registrer

en: Shipping %s
da: Forsendelse %s

en: Billing %s
da: Betalings %s

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
da: %s er ikke et gyldigt postnummer.

en: %s is not a valid phone number.
da: %s er ikke et gyldigt telefonnummer.

en: %s is not a valid email address.
da: %s er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
da: %1$s er ikke gyldig. Venligst skriv en af følgende: %2$s

en: %s is a required field.
da: %s er et påkrævet felt.

en: WooCommerce Product Title
da: Woocommerce Produkt titel

en: WooCommerce Product Price
da: Woocommerce Produkt pris

en: WooCommerce Product Add To Cart
da: Woocommerce Produkt Læg i kurv

en: Placeholder Image
da: Pladsholder billede

en: Continue Reading
da: Fortsæt med at læse

en: 0 Comments
da: 0 kommentarer

en: 1 Comment
da: 1 kommentar

en: % Comments
da: % kommentarer

en: Type your text and hit enter to search
da: Skriv her og tryk på Enter, for at søge

en: Type then hit enter to search...
da: Skriv og tryk på Enter, for at søge…

en: Search...
da: Søgning…

en: Search
da: Søgning

en: Ready to publish your first post? %1$sGet started here%2$s.
da: Klar til at udgive dit første indlæg? %1$sStart her%2$s.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
da: Beklager - Vi fandt ikke noget der matchede dine søgeord. Prøv venligst igen med et andet søgeord.

en: There aren't any posts currently published in this category.
da: Der er ikke publiceret indlæg i denne kategori.

en: There aren't any posts currently published under this taxonomy.
da: Der er ikke publiceret indlæg under denne taksonomi.

en: There aren't any posts currently published under this tag.
da: Der er ikke publiceret indlæg under dette mærke.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for.
da: Det ser ikke ud til, at vi kan finde hvad du leder efter.

en: Pages:
da: Sider:

en: Visit Author Page
da: Besøg forfatterside

en: Previous Post
da: Forrige indlæg

en: Next Post
da: Næste indlæg

en: You Might Also Like
da: Måske kan du også lide

en: Remove this item
da: Fjern dette element

en: No products in the cart.
da: Ingen produkter i kurven.

en: Billing
da: Betaling

en: Shipping
da: Fragt

en: Payment Info
da: Betalingsinfo

en: If you have already registered, please, enter your details in the boxes below. If you are a new customer, please, go to the Billing &amp; Shipping section.
da: Hvis du allerede har registreret dig, venligst udfyld felterne nedenfor. Hvis du er ny kunde, venligst gå til Betaling &amp og Fragt siden.

en: You must be logged in before proceeding to checkout.
da: Du skal være logget ind for at fortsætte til betaling.

en: Back to cart
da: Tilbage til kurven

en: Prev
da: Før

en: Placeholder
da: Pladsholder

en: View:
da: Visning:

en: All
da: Alle
